DOĞAL MAKYAJ TEKNİKLERİ

Her daim güzel, doğal, bakımlı ve ışıltılı. Bu çabasız güzelliği nasıl sağlıyor diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Doğru ürünleri doğru teknikler ile kullanarak yapacağınız günlük makyajınız sizi girdiğiniz ortamın yıldızı yapabilir. Sizin için birkaç ipucu ve doğru ürün önerisi ile günü kurtarabileceğiniz birkaç ipucu verdim.

1. Doğal ve ışıltılı bir ten

Gündüz dışarı çıkarken ya da işe giderken kapatıcılığı yüksek ve yoğun yapılı fondötenler cildinizde doğallıktan uzak bir görünüm elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır. Günlük olarak kullanabileceğiniz bb krem ya da renkli bir nemlendirici ile cildinizde bir renk tonu eşitlemesi yapabilir ve doğal bir sonuç elde edersiniz. Canlı, ışıltılı ve doğal bir cilt için Nars Velvet Matte Skin renkli nemlendirici, Shiseido perfect hydrating bb krem tavsiyelerim arasında…

2. Aydınlatıcı şart

Son dönemin vazgeçilmez makyaj ürünü olan aydınlatıcılar doğal uygunlanmış bir makyajda sizi canlı ve ışıltılı bir tene kavuşturacak. Natürel bir görünüm için benim size tavsiyem toz ya da stik aydınlatıcılardan ziyade likit aydınlatıcı kullanmanız. Benim favorilerim arasında ilk olarak Nars Copacabana ve Benefit High Beam aydınlatıcılar bulunuyor. Hafif inci-pembe renk tonu ile hem yaz hem kış cildinizi canlandıracaklar.

3. Etkileyici Gözler

Kaşlarınız ve kirpikleriniz sizi bulunduğunuz ortamda öne çıkaracak ve konuşurken etkili olmanızı sağlayacaktır. Günlük makyajınızda doğal taranmış ve sabitlenmiş kaşlar sizin için yeterli olacaktır. Kaş konusunda dillere destan olmuş ve üzerine su dökemeyeceğimiz bir marka var ki o da Benefit. Gimme brow kaş jeli ile tüm gün dağılmayan kaşlara sahip olabilirsiniz. Ka brow kaş kalemi ile de doğal biçimde şekillendirme yapabilirsiniz.

Kirpiklerde ise hacim ve ideal uzunluğu birarada yakalayacağınız bir maskara önerim var. Nars Audacious maskara tüm deneyenlerin bir daha bırakamadığı favorisi olmuş durumda.

images

4. Canlı Yanaklar

Yavaş yavaş makyajı tamamlıyoruz… Doğal ve utangaç kızarıklığa sahip yanaklarımız olsun istemez miyiz? Krem allıklar tam olarak bunun için üretilmiş diyebiliriz. Nars Orgasm Multiple allık ve Make Up Forever Hd allıklar ile tüm gün yüzünüzde kalacak ve doğal bir renklilik elde edebilirsiniz.

5. Doğal Dudaklar

Nude kavramının popüleritesinin tırmandığı günlerde bunun en çok yakıştığı yerin dudaklar olduğunu düşünüyorum. Cilt tonunuza uygun olarak tamamen nude ya da hafif şeftalilik ya da pembelik içeren rujlar ile makyajımızı tamamlıyoruz. Benim için tam bir tutku olan bir ruj var: Nars Audacious serisinin Anita rengi. Her ruj her cilt tonuna yakışmaz belki ama bu öyle bir şey değil. Her tende farklı bir tonda kendini gösteren ve aşık olacağınıza garanti verdiğim bir ruj kendisi. Tabii ki bu serinin herkes tarafından favori seçilmiş Barbara ve Raquel ini de unutmamak gerek. Aşağıda swatchlarını verdiğim Nars Audacious serisinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

nars-anita-lip-face 11328272_880199108735692_1093247869_n

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir