Sımsıcak bir kaçış noktanız: Kış Bahçeleri

Alın kahvenizi, kitabınızı, belki üzerinize şalınızı…Geçin kafanızdaki herşeyi sıfırlayabileceğiniz, kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği o huzura…

 

Kış bahçeleri işten, yoğunluktan, yorucu insan ilişkilerinden uzaklaşabileceğiniz o mini cennet dediğimiz yerlerden. Aklınızdaki o soruyu ben soruyorum: Hepimiz birer apartman dairesine mahsur bırakılmışız. Nereden bulalım o dediğin huzurlu kış bahçesini?

Gönül isterdi ki hepimizin romantik komedi filmlerinde imrenerek baktığı, baharda çiçeklerin açtığı, kışları sığındığımız, istediğimiz gibi dekore edebileceğimiz bir kış bahçemiz olsun. Ama çok da üzülmeye gerek yok tabii ki. Balkonlarımız ne güne duruyor acaba:) Yazın serinlediğimiz keyif yaptığımız balkonları ufak dokunuşlar ile büyüleyici bir kış bahçesine dönüştürebiliriz.

Kolları sıvayalım o zaman. İlk işimiz bir bahçe mobilya takımı satın almak. Bunun için ideal ve uygun fiyatlı yerler: Koçtaş, İkea, Bauhaus gibi her türlü ev eşyalarını satın aldığımız mağazalar. Ortalama bir bahçe takımını 1500-2500 TL arası bir fiyat ile edinebilirsiniz.

Gerisi mi ? Sizin hayal gücünüze kalmış tabii ki. Ben masamın üzerinde farklı boylarda mumlar tercih ederdim mesela. Balkonunuzun duvarlarında boydan boya ışıklandırmalar, balonlar ve süslemeler yaparak bahçenizi hareketlendirebilirsiniz. Ya da el fenerleri ile loş ve romantik akşamların davetçisi olabilirsiniz. Kış bahçenize tabii ki canlı bitkileri eklemeyi unutmayın. Ben en çok kendi hikayenizi oluşturabileceğiniz teraryumları tavsiye ederim. kapagaHatta bir limon, kumkat ya da portakal ağacı hiç de fena durmayacaktır. Bu ve benzeri aksesuarların hem oijinal hem de ucuz satış noktası Ikea.

pe226467 pe291515
pe564122

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir