En İyi Güneş Kremi Önerileri

Havalar her ne kadar yazı getirmemek için dirense de güneşin kendini hissettirdiği günlere kavuştuk. Yavaş yavaş ısınan hava ile beraber güneşin etkileri de ortaya çıkıyor. Cilt lekeleri, kırışıklıklar, kurumalar, çil oluşumları ve uzun vadeli cilt kanserlerine kadar sebebiyete yol açan güneşin zararlı ışınlarından korunmak için aslında her mevsimde yüksek korumalı bir güneş kremi edinmek gerek. Güneş kremi edinirken de kafamızda elbette ki soru işaretleri beliriyor. Çünkü herkesin bir güneş kreminden beklentisi birbirinden farklı.

Kimisi kullanacağı güneş kreminin akneye yol açmasından endişe ederken kimisi bunun yanında cilt kusurlarını örtmek amacı ile kapatıcılık da vaad eden bir koruma sistemi arıyor. Kimisi sabah süreyim ve beni tüm gün korusun diye düşünürken kimisi de gün içerisinde kolaylıkla tazeleyebileceği sprey formunda tasarlanmış pratik bir ambalaj arıyor. O zaman gelin birlikte her arayışa cevap verebilen ve iyi koruma sağlayan ürünleri değerlendirelim.

  1. Bioderma Photoderm Max SPF 50+

Biodermanın yeni photoderm max ürünü ince yapısı, hafifliği ve kolay emilmesi ile favori güneş kremlerinin arasında ilk sıraya yerleşmiş durumda. Spf 50+ özelliği ile ciltte yüksek güneş koruması sağlıyor. DNA onarımı ve hücre yenilenmesi gibi vaadleri bulunuyor. Kullanım pratikliği açısından ürünün sprey formu da geliştirilmiş. Ayrıca yüz için kullanımlarında kapatıcılık da istiyorsanız renkli versiyonlarını seçebilirsiniz. Fiyatı 50 TL.

2. Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF 50 PA+++

Hassas ve akneye eğimli ciltler için özel olarak geliştirilmiş ve Spf 50 özelliği ile yüksek koruma sağlayan bu ürün güneş kremlerinin korku yarattığı ‘Acaba yüzümde sivilceye sebep olur mu?’ korkularına yanıt olarak üretilmiş bir ürün. Günlük kullanıma uygun ve hafif bir yapıya sahip. Cildinizi güneş yanıklarına ve erken cilt yaşlanma işaretlerine (cilt lekeleri, kırışıklık ve çil) karşı korumaya yönelik vaatleri bulunuyor. Fiyatı 155 TL.

3.  Dior Bronze Face Suncare Spf 50

Spf  50 özelliği ile yüksek güneş koruması sağlarken aynı zamanda güneşin zararlı ışınları olan UV-A ve UV-B filtresi içermektedir. Ayrıca cilt lekelenmeleri ve yaşlanmalarına karşı koruma vaad ediyor. Korumasının yanı sıra sağlıklı ve kalıcı bronzluk için de yardımcı olma özelliği biz bayanlar için oldukça önemli bir avantaj. Fiyatı 118 TL

4. Solante Gold Spf50+ 

Kendini güneş korumasına adayan bir marka Solante, bu işin erbabı olarak bize o kadar geniş yelpazede ürün seçenekleri sunuyor ki içerisinden beklentinize uymayacak bir ürün bulmanız neredeyse imkansız. İhtiyaca özel olarak üretilmiş seçeneklerden bazıları şunlar: Hamileler için, akneye eğilimli ciltler için,  peeling sonrası güneşe dayanıklılığı zayıflamış ciltler için ve kapatıcılığa ihtiyaç duyan kişilere yönelik olarak geliştirilmiş ürünler. Yüksek güneş korumasının yanı sıra cildi nemlendirme yaşlanma etkilerini geciktirme gibi vaatleri var. Fiyatı ortalama olarak 11o TL civarında.

5. Avene Spf 50+ 

Avene Spf 50  Güneş Kremi özellikle kuru ve çok kuru cilt yapıları için özel olarak tasarlanmış bir koruyucu olarak karşımıza çıkıyor.  İçerisindeki koruyucu özelliği yanında nemlendirici etkiye de sahip olması ile kuru cildin gerginleşmesini ve deformasyona uğramasına engel bir yapısı var. Marka her ne kadar uzun süreli etki sağladığını savunsa da gün içinde tazelemek gerektiği ve böylece korumanın yenilendiğini belirtiyor. Fiyatı 50 mL için 56 TL.

Benim dikkatimi çeken ve denediğim güneş ürünlerinin başında bunlar geliyor. Siz de kendinize uygun ve korumanızı sağlayacak farklı ürünler de tercih edebilir ve bana önerilerde bulunabilirsiniz. Şimdiden sağlıklı ve iyi tatiller diliyorum…

“En İyi Güneş Kremi Önerileri” için bir cevap

  1. Tuğçe dedi ki:

    Siz tanıdığım en muhteşem ögretmen ve aynı zamanda en muhteşem bloggersınız?yazdıgınız her içerigi her yazıyı kelime kelime sıkılmadan okudum bundan sonraki her yazınızıda tek tek sıkılmadan tek tek okucagıma eminim??‍? başarı size çok yakışıyor??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir