Haftasonu Kaçamağı

Kış kaçamakları bir başka oluyor. Yoğun iş temposu, stres, yorgunluk derken bir haftasonu şehire yakın ama şehrin stresinden ve kalabalığından uzak bir yerlere kaçmak tüm havanızı değiştiriyor. Doğa ile iç içe ve tüm yorgunluğunuzu alıp götürecek Karadeniz yaylalarına gitmeyi ve uzunca kalmayı çok isteriz ancak malum zaman kısıtlı. Bu sebeple İstanbul çevresinde rahat ulaşabileceğiniz, aynı zamanda bolca dinlenip memnun kalarak döneceğiniz birkaç tatil önerisinde bulunmak istiyorum.

Sapanca Gölü, Sakarya İstanbul’dan ortalama 1.5 saat uzaklıkta olan Sapanca gölü bu mevsimde karlar ile kaplı olacak ve sabah tertemiz havası ile size günaydın diyerek gününüzün harika geçmesine sebep olacaktır. Gölün etrafı tamamen ormanlar ile kaplı. Manzara ve yürüyüş alanları açısından sizi tatmin edecektir. Konaklama açısından da oldukça zengin seçenekleri olan bu bölge bir haftasonu sizi şehirden uzaklaştırıp huzura kavuşturacak. Bölgede meşhur olan Alabalık Vadisinde bulunan restoranlarda oldukça lezzetli olan ve Sapanca ile bütünleşmiş olan alabalık yiyebilirsiniz.

Fikir edinmeniz açısından Sapanca gölü ve çevresinde konaklamanız için otel önerileri için size link ekliyorum:  https://www.tripadvisor.com.tr/Hotels-g612463-Sapanca_Sakarya_Province-Hotels.html

Kartepe, Kocaeli Sık ormanlar ve uzun yürüyüş alanları ile kaplı olan bu bölge adının da hakkını verecek şekilde kar tatilinin vazgeçilmez bölgesi. İstanbul’dan ortalama 2 saat uzaklıkta olan Kartepe, kayak merkezi ile ünlü ve kayak aktiviteleri açısından sizi oldukça eğlendirecek bir tatil beldesi. Konaklayabileceğiniz otellerin linkini aşağıya bırakıyorum.

https://www.tripadvisor.com.tr/SmartDeals-g1469378-Kartepe_Kocaeli_Province-Hotel-Deals.html

  Abant Gölü, Bolu Türkiye’nin orman varlığı açısından en zengin şehirlerinden biri olan Bolu kış tatil kaçamağınız için ideal bölgelerden biri. Tertemiz havası, büyüleyici güzellikteki göl manzarası ve yağan kar ile oluşan kartpostallık görüntüsü ile tüm stresinizi alıp götürecek. Abant gölü milli parkında piknik yapabilir, sıcacık çayınızı yudumlarken göl manzarasını izleyebilirsiniz. Göle oldukça yakın otelleri ile konaklama kolaylığı da cabası.

  Ağva, Şile Son birkaç yıldır bahar aylarında oldukça popüler olan tatil mekanlarından biri haline gelen Ağva, yeşilin ve mavinin bir arada bulunduğu ve huzurlu bir tatil geçirmeniz için gereken herşeyi bulabileceğiniz bir tatil bölgesi. Ağva’nın simgesi olan nehir ve kenarında bulunan butik oteller ile mükemmel bir manzara eşliğinde huzurlu bir tatil sizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir