Highlighter Çılgınlığı: Favori 5 Aydınlatıcım

Favori makyaj ürününüz nedir? Son yıllarda kadınların bu soruya cevabı çok çok yüksek ihtimalle aydınlatıcı yani diğer adıyla ‘highlighter’. Kim istemez ki cildinin sağlıklı bir biçimde aydınlık, biraz ıslak görünümlü ve ışıl ışıl olmasını. Aydınlatıcı çılgınlığı başladığından beri her kozmetik firması bu çılgınlığa iddialı ürünler ile giriş yaptı ve biz kadınlara da bunları deneyip favorilere karar vermek kaldı.

Aynı amaçlı fakat farklı formda bir çok aydınlatıcı bulunuyor piyasada. Yalnızca toz aydınlatıcılar ile başlayan aydınlatıcı serüveni sonraları krem ve stick hatta jel formdaki aydınlatıcılara popüleritesini bıraktı.

Peki iyi bir aydınlatıcıdan beklentiniz nelerdir? Sim sim yapay bir disko topu görüntüsü vermemesi? Islak bitişli olması? Yapış yapış ve ağır bir hissiyat bırakmaması? Ya da hepsi 🙂 Evet benim beklentim doğal ve sağlıkla ışıldayan bir cilt vaat etmesi ve asla sim sim durmayan bir yapıda olması. Yani ben strobing (ıslak) etki seviyorum diyebiliriz. Favori 5 aydınlatıcıma gelelim o zaman…

 

  1. Mac Mineralize Soft & Gentle Highlighter

Bir toz aydınlatıcı düşünün… Asla toz aydınlatıcı olduğunu ele vermeyen, ıslak ve parlak bir duruş veren ve her tondaki cilde yakışan… Dünyanın en iyi aydınlatıcısı olduğunu her zaman iddia ederim. İçinde dore ışıltılara sahip şampanya renkli bir aydınlatıcı. Fotoğraflarda harika bir görünüm elde ediyorsunuz. Yani tam olarak highlight on fleek görüntüsü. Kuru yelpaze bir fırça ile uygulama yapabileceğiniz gibi ıslak bir fırça ile de daha doğal ve ıslak bir görünüşe sahip olabilirsiniz. MAC mağazalarından edinebileceğiniz gibi online sitesi üzerinden de alışveriş yapabilirsiniz. Fiyatı 119 TL.

 

2. The Balm Mary Lou Manizer

Manizer kardeşlerin içerisindeki en havalısı elbette ki Mary Lou. Şampanya-gold arası tüm ten renklerine uyum sağlayan tonu ile vazgeçilmezlerim arasında. Hatta Soft & Gentle ile yarışır diyebilirim. Asla sim sim durmayan ve tozutmayan yapısı ile kesinlikle memnun kalacağınızı düşündüğüm bir aydınlatıcı. The Balm markasının ürünlerini Gratis şubelerinden edinebilirsiniz. Fiyatı indirimsiz dönemde yaklaşık olarak 60-70 TL civarında.

3. Nars Copacabana 

Şampanya renkli, inci sedefi görüntüsü veren bir diğer aydınlatıcı da Nars’dan. Sıvı bir aydınlatıcı olduğu için toz ürünlere göre çok daha doğal bir duruşu var. Islak görünüm isteyenler için kesinlikle almanızı önerdiğim aydınlatıcı. Kullanımı için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Uyguladığınız noktada fazla bekletmemeniz gerekiyor. Yoksa hemen sabitlenip dövme gibi uyguladığınız bölgede kalıyor. Ben ıslak bir sünger ile dağıtmayı tercih ediyorum. Fırça ile de dağıtabilirsiniz ancak ben en doğal ve homojen sonucu sünger ile elde ettim. Nars Copacabana highlighterı Nars ve Sephora şubelerinden elde edebilceğiniz gibi makyajtrendi.com dan da online olarak sipariş verebilirsiniz. Fiyatı 120 TL

 

4. Benefit High Beam

Benefit ürünlerini gerek ambalajlarının şirinliği gerekse ürün-performans bakımından oldukça başarılı bulmamdan ötürü oldukça seviyorum. Daha çok kaş ürünleriyle ses getiren bir marka olsa da her ürünü oldukça başarılı. Highlighter olarak da oldukça fazla seçenek sunuyor bizlere. Benim severek kullandığım ve Nars Copacabana’ya oldukça benzettiğim ürünü High Beam, ışık saçmayı vaad eden ve gerçekleştiren bir aydınlatıcı. Pembe-inci beyazı yansımalı ve likit yapısı ile doğal ışıltı kazanmanızı sağlıyor. Sephora mağazalarından edinebileceğiniz 13 mL lik küçük boyunun fiyatı 120 TL civarında.

5. Nyx Strobe of Genius Palet

İçerisinde 7 farklı tonda aydınlatıcı içeren bu palet farklı tonlarda highlighter arayışında olanlar için tek palette ihtiyaçlarına ulaşabilme imkanı sunuyor. Paletin üst kısmında 4 farklı ton var: Altın tonlu, soğuk pembe tonlu, lavanta moru ve altın-pembe yansımalı. Alt kısmında ise daha büyük 3 farklı renk içeriyor: şeftali-altın yansımalı, bronz-altın yansımalı ve şampanya tonları bulunuyor. Tüm aydınlatıcılar toz formda ama asla  simli ve yapay durmuyor. Cilde ıslak-ışıltılı bir bitiş sağlıyor. Nyx mağazalarından ya da online sitesinden edinebileceğiniz bu paletin fiyatı 66 TL.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir