KUSURSUZLUK DOSYASI: EN İYİ 10 KAPATICI

Bir kapatıcıdan beklentiniz nelerdir? Aydınlık bakışlar, yorgunluğumuzun nişanesi morlukları yok etmek, puff diye sönen göz altı şişkinlikleri, başımızın tatlı belaları sivilce izlerimizden kurtulmak, … Ve çok daha fazlası. İşte size hedefine yönelik, tüm artıları ve eksileriyle piyasadaki uygun ve yüksek fiyatlı popüler kapatıcılar:

 

  1. Estee Lauder/ Double Wear Stay in Place Flawless Wear Concealer

Fiyat, 148 TL

İşte size kapatıcıların kraliçesi… Kapatmak istediğiniz ne varsa adeta bir silgi görevi gören, yarı mat bitişli enfes bir kapatıcı. Hem de formülü yağsız. Kalıcılığı ise 15 saat. Göz altı çizgilerine doluyor mu derseniz eh işte uzun vadede yapay bir görünüm almanıza sebep olmasa da hiç dolmuyor diyemem. Fiyat olarak da biraz cep yakıyor haliyle. Ancak kusursuzluk için doğru adres denebilir.

 

 

 

 

 

 

2. MAC- Pro Longwear Concealer

Fiyat, 98 TL

Örtücülük ve uzun vadeli kalıcılık beklentisi olanlar için double wear kapatıcıdan sonra gözüm kapalı tavsiye edebileceğim bir ürün. Sabahtan akşama kadar yerinden kımıldamayan ve fiyatını hak eden bir kapatıcı. Ancak cildiniz kuru ise öncesinde bolca nemlendirmeniz gerekiyor, aksi takdirde çizgilenme problemi yaşayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

3. Nars- Radiant Creamy Concealer

Fiyat, 130 TL

Aydınlık bir görünüm arayışındaysanız doğru adres Nars’ın bir klasiği haline gelen kapatıcısını tavsiye edebilirim. Diğer kapatıcılardan üstün bir yönü var ki o da asla gözaltı çizgilerime dolmaması. Örtücülük anlamında çok büyük beklentileriniz olmasın. Bana kalırsa göz altı morlukları için de ideal diyemem. Ancak öncesinde kullanacağınız bir corrector ile mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

4. Urban Decay-Naked Skin Weightless Complete Coverage Concealer

Fiyat, 125 TL

Oldukça hafif yapılı ve arttırılabilir kapatıcılıkta bir ürün. Gözaltı çizgilerine dolmaması en sevdiğim özelliği. Genel anlamda sıvı ve kremsi bir yapıya sahip.

 

 

 

 

 

 

 

5. Loreal-True Match 

Fiyat, 31 TL

Örtücülük anlamında uygun fiyatlı  kategoride başı çeken kaliteli ürünlerden. Göz altı morlukları ve yorgunluklarınızın yanında sivilce ve yüz lekelerini de doğal ve kusursuzca kapatıyor. Ancak gün içerisinde göz altı çizgilerine doluyor maalesef. Bu yüzden kuru göz altına sahip olanların bolca nemlendirdikten sonra kullanmalarını öneririm. Ürünü Watsons ve Gratis mağazalarında indirim döneminde çok uygun fiyata edinmek mümkün.

 

 

 

 

 

 

6. Maybelline Age Rewind

Fiyat, 25 TL

İnce yapısı, yüksek örtücülüğü ve çizgilere çok fazla dolmaması gibi özellikleri ile uygun fiyatlı kapatıcılar içerisinde en sevdiklerimden. Nemli bir görünüm sağlaması ile cildinizi kurutmama gibi özelliği mevcut.  Ürünü Watsons ve Gratis mağazalarında indirim döneminde çok uygun fiyata edinmek mümkün.

 

 

 

 

 

 

7. Note Mineral Concealer

Fiyat, 29 TL

Göz altlı bölgeniz için aydınlık bir görünüm beklentiniz varsa doğru seçim olacaktır. Bölgesel olarak kapatıcı özelliğinden ziyade çizgilere dolmadan aydınlık görünüş vaadi bulunmakta. Ayrıca cildi kurutmaması da diğer bir avantajı.

 

 

 

 

 

 

 

8. Make Up Forever Ultra HD Concealer

Fiyat, 105 TL

Make Up Forever markasının Ultra HD fondötenini duymayan kalmamıştır sanırım. İnce yapısı ve doğal duruşu ile HD statüsünde en iyi fondöten olarak kabul ediliyor. Kapatıcılığı daha yüksek isteyenler için ise stick formu rağbet görüyor. Kapatıcı olarak ise hem doğal görünüm sağlıyor hem de örtücülüğü tatmin edici.

 

 

 

 

 

 

 

9.  MAC-Studio Waterweight Concealer

Fiyat, 98 TL

MAC in son dönemde çok konuşulan Waterweight serisi hem doğal duruşu, ağırlık yapmayan yapısısı hem de tatmin edici kapatıcılığı ile oldukça sevildi. Yapı olarak Nars Radiant Creamy kapatıcı ile oldukça benzer. Fiyat olarak biraz daha ulaşılabilir olması açısından avantajlı. Ben fondötenini de severek kullanıyorum.

 

 

 

 

 

 

10. NYX- HD Concealer

Fiyat, 28 TL

Örtücülük anlamında oldukça tatmin edici bir yapıya sahip. Tüm cilt lekeleri ve göz altı morluklarını gün boyu tekrar yenilemenize gerek kalmadan kapatıyor. Ancak yapısı oldukça mat ve kuru ciltler için yapay bir görüntüye sebep olabiliyor maalesef. Yeterince nemli bir cilt için kullanımı oldukça ideal. Fiyat-performans anlamında ise Nyx markasının diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi hem uygun fiyatlı hem kaliteli bir ürün olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir