Missha Misa Cho Bo Yang BB Krem İncelemesi

Missha markası BB kremleri ile ün salmış ve oldukça farklı ihtiyaçlara yönelik olarak farklı çeşitlerde BB krem üretmekte olan bir kozmetik markası. Kore menşeili olan bu marka Uzak Doğu kadınlarının güzellik sırlarını bizimle paylaşıyor ve doğal içeriği ile uzun vadeli cildi güzelleştirmeyi vaad eden ürünler üretiyor.

Bu yazıyı aslında çok daha önceden yazmayı planlamıştım ancak bir süredir cildime fondöten uygulamadan yalnızca nemlendirici ve bu BB krem ile dışarıya çıkıyorum. Uzun süreçli vaad ettiği etkileri sizinle paylaşmak için biraz gözlemlemek istedim.

Öncelikle markanın vaatleri ve Cho Bo Yang’ın içeriklerinden bahsetmek istiyorum:

  1. Ürün bitkisel içeriği ile kırışıklık bakımı, beyazlatma etkisi, UV ışınlarından koruma ve 12 saat gibi kalıcı bir makyaj etkisi olduğunu vaat ediyor.
  2. Spf 30 içeriği ile güneşe karşı koruma sağlıyor.
  3. Yapısı oldukça yoğun ve sakız kıvamında, kapatıcılığı orta olarak gösterilse de bana kalırsa oldukça yoğun.
  4. Kullanım olarak da karma/yağlı ciltlere yönelik olarak üretilmiş, yaşlılık karşıtı ürün beklentisi olan ve esnek bir cilde sahip olmak isteyen kişilere yönelik olarak üretildiği belirtilmiş.

 

Yaklaşık 2 aydır kullanımım sonucunda cildimde belirgin bir sıkılaşma ve beyazlama görmedim. Ancak uygulama sonrası uzun saatler kalıcılığını, kapatıcı etkisini ve cilde verdiği parlaklıktan oldukça memnunum. Ürünün No: 21/ Natural Beige ve No: 23/ Calm Beige olmak üzere iki renk seçeneği var. Benim cilt rengime daha açık olan 21 numara uyum sağlıyor ve uygulamadan birkaç dakika sonra cilt ile bütünleşiyor. Bitince yenisini alır mıyım? Evet, yapısından memnun olduğu ve bitkisel içeriğinden dolayı tekrar edinmeyi düşünüyorum.

Missha’nın Türkiye mağazaları çok yaygın değil. İstanbul’da yakın zamanda City’s Nişantaşı AVM de bir şube açıldı. Ankara’da Kentpark ve Ankamall AVM lerde de bulabilirsiniz. Ayrıca missha.com.tr adresinden de online olarak alışverişinizi yapabilirsiniz. Ürünün 50 mL lik fiyatı 105 TL.

“Missha Misa Cho Bo Yang BB Krem İncelemesi” için bir cevap

  1. Münevver dedi ki:

    BB kremin 12 saat kalıcı etkisi var mı? Sadece vaat ediyo edimişsinizde ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir