Yeni Sezonda Dikkat Çekenler

Vitrinlerde indirim döneminin bittiği ve yeni sezon rengarenk, cıvıl cıvıl ilkbahar renklerinin yer aldığı döneme girmiş bulunmaktayız. Kışın grileri, siyahları yerini canlı renklere, ispanyol kollu tiril tiril bluzlara, nakışlara ve her renkten ilgi çekici desenlere bırakıyor.

Mevsimlik trikolarda, bluzlarda ve hatta pantolonlarda favori renk anladığım kadarı ile Kırmızı. Birçok marka vitrininde kırmızı hakimiyeti kurmuş durumda. Ayrıca bu ilkbahar/ yaz sezonunda anladığım kadarıyla pötikare deseni de oldukça popüler. O kadar çeşitli parçalar var ki pötikare desene sahip, sadece bunun için bile ayrı bir yazı düşünüyorum. Bluz, triko ve gömleklerde hakim olan bir diğer desen ise çiçek nakışı. Gerçi kış sezonu boyunca da elbiselerimiz, kazaklarımız hatta jeanlerimiz bile nakışlıydı. Bu modanın mevsim tanımadığını göreceğiz. Benim de görüp beğendiğim ve gardırobuma eklediğim birkaç parçayı göstermek istedim size.

Mango, 139.99 TL                    Zara, 129.9 TL                      İpekyol, 239 TL                    Zara, 129.95 TL

Geçen sezonda havuç ve culotte pantolon modası hakimdi. Bu sezon da dolaplarımızın vazgeçilmezlerinden olacaklar gibi duruyor. Her desen, kumaş ve renkte rahatlığın temsilcisi olan bu pantolonları da ilkbahar ve yazda bolca giyeceğiz gibi duruyor. Ayrıca pantolonlarda ince kumaş ve iri çiçek ve yaprak desenleri de oldukça moda olacak gibi. Ve  tabii ki biraz önce üst giyimdeki hakimiyetinden bahsettiğim pötikarenin pantolonlarda da vazgeçilmez olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Bu pantolonlar ile hem spor hem de casual görüntüyü bir arada yakalayabilirsiniz.

Zara, 129 TL                                            Stradivarius, 99.95 TL                        Zara, 179 TL

 

Vitrinler kadar renkli, çiçekli ve cıvıl cıvıl bir bahar geçirmenizi dilerim…

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir